פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פעם בשנה נקבעת המשכורת החודשית שלכם: מסכת ברכות, דף ד

   לעילוי נשמת החייל מיכאל סיטבון הי"ד בן אילן ולינדה שנפל בהיתקלות בבקעת הירדן וחנה מלכה רקובר ע"ה בת רבי שמחה מנדלבוים ז"ל

   פעם בשנה נקבעת המשכורת החודשית שלכם: מסכת ברכות, דף ד
   צילום ועריכה: מערכת וואלה! NEWS

   הגמרא הדיגיטלית הוא מיזם ראשון מסוגו בהובלת הרב חיים דוד קובלסקי, מייסד וראש ארגון מאורות הדף היומי. במסגרתו, כל אחד יוכל להיות חלק ממאות אלפי בני אדם ברחבי הארץ והעולם שמקפידים על לימוד סדיר של דף גמרא אחד ביום, זאת באמצעות צפייה בקטע וידאו יומי קצר. התלמוד הבבלי בגרסתו הנפוצה ביותר כולל 2,711 דפים.

   את הרעיון על לימוד יומי סדיר הגה הרב מאיר שפירא אי שם בשנת 1923. לרב שפירא הייתה מטרה מרכזית אחת: לעודד את כל שכבות הציבור לקבוע עתים ללימוד תורה וליצור מכנה משותף בין כל הלומדים, בלי קשר למעמד, מקצוע או ארץ מוצא. היום, 96 שנים אחרי שהיוזמה יצאה לדרך, שותפים לה מאות אלפי יהודים ברחבי הארץ והעולם שלומדים יחד במחזור לימוד קבוע שנמשך שבע שנים וחצי.

   לאחרונה סיימו אלפי הלומדים את המחזור ה-13 באירועי ענק שנחגגו בכל רחבי העולם, והחלו מחזור לימוד חדש. את הגמרא הדיגיטלית יגיש הרב קובלסקי, ובאמצעותו תפגשו מידי יום בנקודות משמעותיות ומרתקות הקשורות בחיי היום על בסיס הלימוד היומי של הגמרא.